Concurs ”Lectii cu Nichita” - Editia a V-a PDF Imprimare Email
Joi, 26 Februarie 2015 07:11
 Colegiul National „Nichita Stanescu” Ploiesti organizeaza in perioada 15 februarie – 31 martie 2015 Concursul International Lectiicu Nichita”, cuprins de MECS in Calendarul Activitatilor Educative Nationale 2015.
Ajuns la a V-a editie, concursul se desfasoara pe patru sectiuni, traducere (engleza si franceza), fotografie, desen si scurt metraj. La concurs sunt invitati sa participe GRATUIT elevii din clasele gimnaziale si liceale. Termenul de inscriere este 15 martie 2015.
La sectiunea traducere concursul va avea loc sambata, 28 martie 2015, la sediul colegiului, in limita de 10 elevi/ profesor.
Concursul este parte din Festivalul de Poezie „Nichita Stanescu” si are ca parteneri Muzeul Memorial „Nichita Stanescu”, Muzeul Judetean de Arta Prahova „Ion Ionescu-Quintus”, Centrul Judetean de Cultura PrahovaAlianta Franceza Ploiesti, Foto Club Ploieşti.  Sectiunea traducere are loc .
 Premiile in valoare de 5.000 de lei acordate sunt oferite de Primaria Municipiului Ploiesti.
Mai multe informatii gasiti pe site-ul concursului www.concurs-lectii-cu-nichita.ro .
Ultima actualizare în Marţi, 29 Martie 2016 21:05